Ali Şener Bayraktar Kimdir ?

02.07.1965 tarihinde Akyazı İlçesinde doğdu.

İlk, Orta ve Lise tahsilini Akyazı İlçesinde tamamladı. 1987 yılında Gazi Üniversitesi İ.İ.B. Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. 1990 yılından beri çiftçilikle ve ticaretle iştigal etmektedir. Broiler tavuk yetiştiriciliği, mısır ve kavak yetiştiriciliği yapmaktadır. 

 

1991 yılından bu yana kurucu başkanlığını yaptığı Akyazı Ticaret Borsasında Meclis Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 1997 yılından buyana Akyazı Ziraat Odası Meclis Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Halen Akyazı Ziraat Odası ve Akyazı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine devam etmektedir. Ayrıca 2011 yılından buyana Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 

Akyazı ilçesinde yem fabrikası, nişasta fabrikası ve mısır kurutma tesislerinin kurulmasına öncülük ederek, bir taraftan çiftçilerimizin ürünlerinin değerlendirilmesine ve çiftçilerimizin kazançlarına katkı sağlarken diğer taraftan İlçemizdeki işsiz gençlerinde iş ve aşa kavuşmalarına yardımcı olmuştur. Temsil ettiği üyelerinin her türlü sorunlarıyla ilgilenmiştir. Sorunlarının çözümüne yönelik yaptığı çalışmalarla çiftçimizin sevgisini kazanmıştır.  Bu sebepledir ki kurumlardaki görevi sırasında bugüne kadar bütün seçimlerini rakipsiz olarak yapmıştır.Ayrıca İlçemizde bulunan Meslek Yüksek Okulu ve çeşitli okulların koruma ve yaşatma derneklerinde başkanlık ve yöneticilik yaparak İlçemizdeki eğitim faaliyetlerinin gelişmesine katkı sağlamıştır.

 

Kurumlardaki görevlerinde maaş ve oturum ücreti gibi hiçbir ücret almadan "Halka Hizmet Hakk'a hizmettir" sözünü kendisine ilke edinerek çiftçilerimize ve topluma hizmet etme çabası içerisinde olmuştur.