DOLAR 13,3453-0.69%
EURO 15,1427-0.7%
ALTIN 786,40-1,15
BITCOIN 561370-1,84%
Sakarya

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten MYK sonrası açıklama

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten MYK sonrası açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik bugün gerçekleştirilen MYK toplantısının ardından canlı yayında önemli açıklamalarda bulunuyor.

10 Ocak 2022 18:34
AK Parti Sözcüsü Çelik’ten MYK sonrası açıklama
0

BEĞENDİM

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik bugün gerçekleştirilen MYK toplantısının ardından canlı yayında önemli açıklamalarda bulunuyor.

Çelik’in açıklamalarından önemli satır başları şu şekilde:

Kılıçdaroğlu hükümetimiz ve partimizle ilgili gerçekle alakası olmayan iddialarda bulundu. Ulaştırma Bakanı ve Meclis Başkanımız gereken cevabı verdi. Sürekli siyasetten gerginliğin artmasından bahsediyorlar. Demokratik rejimlerde farklılıklar olur. Hiçbir farklılığın olmadığı görüşler diktatörlüklerde olur. Siyasi rekabeti siyasi husumeti dönüştürmek olmamalı. Kılıçdaroğlu, AK Parti’ye destek veren öğretmenleri hedef gösterdi. Anti demokratik eğilimleri ortaya çıkaran bir anti demokratik siyaset örneğidir. Kaymakamlara, avukatlara seçilmiş hükümeti dinlememeleri gerektiğini söyledi.

Yassıada zihniyeti dediğimiz şeyi ortaya koyduğumuzda büyük bir alınganlık gösteriyorlar. Demokratik meşrutiyete saldırıda hep siz ön plana çıkıyorsunuz. Başkan vekiliniz çocukların din eğitimi almasına saldırdı. Bunun orta çağ zihniyetiyle birlikte zikredilmesi ne kadar yol gidilirse gidilsin aşağıdan yukarıya çıktığını görüyoruz. Demokrasinin kazanımlarını yok etmeye çalışıyorlar. Toplumun kazanımlarını koruyan bir siyaset dili korumak bu kadar zor olmamalı. Kutuplaşmayı toplumun değerleri ile yaşadıklarını anlamalılar.

Siyasilerin böyle iddialarda bulunduğu zaman bir delil sunması gerekir. Demokrasi kazanımlarını altüst etmek isteyen birçok kişi var. Bahsettiğiniz şey sandığın yolu değil. En çok milletin değerleri ve kazanımlarıyla derdi olan anti demokratik siyaseti görmeleri gerekiyor. Demokratik bir siyasetten herkes kazanır.

Kazakistan’daki olayları çok yakından anlık takip ediyoruz. Kazakistan’la çok köklü ilişkilerimiz var. Temennimiz Kazak halkının istediği şekilde bu sıkıntılı günlerin geride bırakılmasıdır. Kazakistan’daki durumu çok yakın takip ediyoruz. 2-3 Ocak’ta başlayan, 5 Ocak’ta hükümetin istifasıyla sonuçlanan tablo hepimiz için üzücü bir tablo olmuştur. En son gelinen noktada Türk Devletleri Teşkilatı kurulması, 10 yıla dönük olarak vizyonun Türkiye’de ilan edilmiş olması önemliydi. Kazakistan’ın kendine has özellikleri, hem kazak halkının birikimi Kazakistan için önem vermiştir. Arzumuz temennimiz, Kazak halkının istikrarını, toprak ve bütünlüğünü koruyacak şekilde bu zorlu günleri geride bırakmaktır.

İsrail’de usulsüz bir şekilde yeni yerleşim yerlerine onay verilmesini bir kez daha kınıyoruz. BM’nin buna daha güçlü ses çıkarması ve birtakım hukuki tedbirlerle engellemesi gerekiyor. Bu yaklaşım oradaki barışı da imkansız hale getirecektir.

MACRON’UN TÜRKİYE HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI

Türkiye’nin siyasal İslam’ı yaymaya çalıştığını söylüyor. Türkiye’nin faaliyetleri emparyal değildir. Macron’un dış politikası neden Erdoğan ve Türkiye karşıtlığı üzerine kurulmuştur? Macron, Avrupa medeniyetinin değerlerinden bahsediyor. Fransız istihbaratının hem DEAŞ hem de PKK ile ilişkileri ne anlam ifade ediyor? Türkiye menfaatlerini korumaya çalıştığı zaman Türkiye’ye iftira atmak için söyleniyor bunlar. Bizi medeni saymaları için Doğu Akdeniz’deki menfaatlerimizden vazgeçmemiz gerekiyor. Biz bunu yapmayacağız. DEAŞ ve PKK terör örgütüne devlet yetkililerinin bilgisi dahilinde verilen destekten dolayı özür dilenmesi gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
Sakarya nöbetçi eczaneleri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.