Nabi Yağcı:Kritik eşikteyiz, tutum alma zamanıdır
Son Dakika
Kocaeli Barışı Konuşacak! Esat Korkmazın beklenen kitabı çıktı: KATHARLAR Nabi Yağcı:Kritik eşikteyiz, tutum alma zamanıdır Gezi protestolarına Pazartesi'den önce müdahale yok Ömer Şahin:Ankara'da erken seçim sesleri Tarhan Erdem: 10 ay sonra çifte seçim Kürt Çalışmaları Palatformu Diyarbakır'da buluşacak Erdoğan ve Füle'den basına kapalı görüşme ABD'den Erdoğan'a jet yanıt: Wall Street'te kimse ölmedi Kardeş Türküler'den Erdoğan'a: Bu ne kibir, bu ne öfke; gel yavaş gel, yerler yaş
Ali Haydar Fırat:Yeni bir Türkiye kurulurken
Ali Haydar Fırat:Yeni bir Türkiye kurulurken
 
Baskın Oran: Doğum günümüz kutlu olsun
Baskın Oran: Doğum günümüz kutlu olsun
 
Yetvart Danzikyan: Direnişin getirdikleri
Yetvart Danzikyan: Direnişin getirdikleri
 
Ahmet Altan'ın Gezi Parkı yazısı:
Ahmet Altan'ın Gezi Parkı yazısı:"No pasaran"
 
1 Mayıs Balıkesir'de Kuvayi Milli Meydanında Kuvayi Milli ruhuyla kutlandı
1 Mayıs İşçi Bayramı dün Kuvayi Milliye Meydanı´nda kutlandı. Öğle saatlerinde Bahçelievler Mahallesi Çarşamba Pazarı´nda toplanan işçiler, memurlar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan kortej Kuvayi Milliye Meydanı´na kadar sloganlar atarak yürüdü.    
02 Mayıs 2012 Çarşamba - 00:15:51
Bu Habere 0 Yorum Yapıldı
Bu Haber 3070 Defa Okunmuştur

 


 Kuvayi Milliye Meydanı´nda bir araya gelen binlerce kişi 1 Mayıs´ı kutladı. Tören alanında ilk olarak 1 Mayıs ile ilgili konuşmalar gerçekleştirildi. Türk-İş İl Temsilcisi Ahmet Demirer, KESK Dönem Sözcüsü Ekber Gün, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Nazmi Kacar ve Eğitim-İş Şube Başkanı Hüseyin Semerci 1 Mayıs´ın önemine ilişkin konuşmalar yaptı. Konuşmaların uzaması üzerine bazı gruplar tören alanını terk ederken, bazı gruplar da getirdikleri ses düzenleriyle halay çekmeye devam etti. 1 Mayıs İşçi Bayramı´nda yapılan konuşmaların ardından kutlamalara katılanlar davul zurna eşliğinde zeybek oyunu oynadı. Kutlamalarda en son olarak da Çağdaş Halk Müziği Topluluğu´nun seslendirdiği şarkı ve marşlarla 1 Mayıs´a katılanlar halaylar çekti. 


      
      HER YIL SORUNLARIMIZ AYNI
      
      Türk-İş İl Temsilcisi Ahmet Demirer sosyal adalet, eşitlik, bağımsızlık ve sendikal haklar için alanlarda olduklarını söyledi. Demirer, "1 Mayıs 2011´de olduğu gibi, 1 Mayıs 2012´de de güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın, taşeronlaşmanın yaygınlaştırıldığı koşullarda karşılıyoruz. Emekçilerin yarısı kayıt dışında çalışıyor, sendikal örgütlenmenin önündeki engeller korunuyor ve örgütlenen işçiler işten atılıyor. İş kazası adı verilen iş cinayetleri durmak bilmiyor. Emekçilerin hak ve çıkarları geriye götürülmek isteniyor" diye konuştu.
      
      HÜKÜMETTEN İSTEKLERİMİZ
      
      1 Mayıs İşçi Bayramı´nda hükümete de seslenen Türk-İş İl Temsilcisi Ahmet Demirer şunları kaydetti: "İşsizliğin önlenmesini, kıdem tazminatı hakkımızın korunmasını, esnek, kuralsız ve güvencesiz çalışma biçimlerinden vazgeçilmesini istiyoruz. Çalışanlar için yapılan yasal düzenlemeler sendikaların talepleri doğrultusunda gerçekleştirilmelidir. Ulusal İstihdam Stratejisi kapsamında Kıdem Tazminatı Fonu, bölgesel asgari ücret, özel istihdam büroları ve esnek çalışma modellerini öngören düzenlemeler ile çalışanların hak kayıplarına izin verilmemelidir. Adeta iş cinayetlerine dönüşen iş kazalarının sona ermesi için İş Güvenliği Yasa Tasarısı eksiklikleri giderilerek biran önce kanunlaştırılmalıdır. Çalışanlar ağır vergi yükü altından kurtarılmalıdır. Ağırlıklı olarak dar ve sabit gelirli kesimlerin tükettiği zorunlu temel ihtiyaç maddeleri üzerindeki dolaylı vergiler kaldırılmaladır. Teşvik paketleri açılarak sermayeyi rahatlatan hükümet, uygulayacağı ücret politikaları ile çalışanları da rahatlatmalıdır. Kayıt dışı ekonomi kayıt altına alınmalıdır. Başta eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik olmak üzere yapılan kamusal harcamalar sosyal devlet anlayışına uygun hale getirilmelidir. Asgari ücretin insan onuruna yakışır olmasını, vergi adaletsizliğinin giderilmesini istiyoruz."
      


  
  
 
  Şuanki Karakter Sayınız :     Kalan Karakter Sayınız   :
 
onaylanan yorumlar “ziyaretçi defterinde” yayınlanmaktadır

Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
Ziyaretçi Defteri Yorumlarını OKUYUN..!
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER veya sakaryayerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yazarlar

YazarlarSayısal Loto
25 ŞUBAT 2012
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 10 13 35 41 47
Şans Topu

Tarihli Çekiliş Sonucu
On Numara

Tarihli Çekiliş Sonucu
Süper Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu